Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Zdarza się, że nieudolnie wykonany tatuaż lub makijaż permanentny przynosi nam więcej kłopotu niż radości. Odpowiedni wybór tatuażysty czy linergistki jest bardzo ważny, dlatego zawsze należy przemyśleć tego typu zabiegi.

Pigment w przypadku makijażu permanentnego wprowadzany jest w głębokie warstwy naskórka, natomiast przy tatuażu do warstwy właściwej, dlatego też tatuaż utrzymuje się na skórze przez całe życie, a makijaż permanentny do kilku lat. 

Podczas usuwania niechcianego tatuażu bądź makijażu permanentnego pigment jest rozbijany na drobne cząsteczki, które następnie zostają usunięte z organizmu przez układ immunologiczny. Typową reakcją skóry bezpośrednio po zabiegu jest rozjaśnienie. Dzieję się tak, ponieważ zostaje uwalniany gaz przez podgrzanie pigmentu. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i strupki. Ilość zabiegów jest bardzo indywidualna, zależy to między innymi od koloru pigmentu czy też głębokości na jakiej się znajduje.

https://www.youtube.com/watch?v=hUBpiKLutXQ&t=2s
https://www.youtube.com/watch?v=rComcVH4BT0

Warto nadmienić, że laser w technologii Q-switch to nie jedyny laser ani je jedyna metodą jaką wykorzystujemy w zabiegach usuwania tatuażu. Każda terapia planowana jest indywidualnie po zbadaniu i ocenie konkretnego tatuażu, dlatego też pierwszym krokiem powinna być zawsze konsultacja przed zabiegiem.

Efekt w trakcie terapii łączonej laserem Q-switch z innymi laserami i metodami usuwania

Jakie zabiegi?

laser Q-switch

laser frakcyjny nieablacyjny

Czytaj więcej