Brodawki i włókniaki

Kurzajki, brodawki, włókniaki i inne narośla skórne często szpecą i przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Niektóre osoby mają tendencje do ich posiadania i z wiekiem może pojawiać się ich coraz więcej. 

Brodawki

to nieestetyczne, zazwyczaj niewielkie narośla na skórze. Najczęściej pojawiają̨ się̨ na dłoniach i stopach, ale mogą̨ wystąpić także na całym ciele. ‘’Winowajcą’’ ich pojawiania się̨ jest zakażenie brodawczakiem HPV. Brodawki są twarde i wypukłe, zazwyczaj koloru białego oraz różowego. 

Włókniaki

pojawiają się na skutek nadmiaru komórek skóry w jednym miejscu. Są to małe brązowe lub cieliste guzki. Najczęściej znaleźć je można na powiekach, szyi czy pod pachami, ale mogą także wystąpić na błonie śluzowej jamy ustnej.

https://www.youtube.com/watch?v=F0WCzqs3b3A

Czy usuwać?

Jeśli typu zmiany wpływają niekorzystnie na samoocenę, dlatego najlepiej wybrać się do specjalisty w celu oceny możliwości ich usunięcia. Częstymi problemami towarzyszącymi jest odczuwany dyskomfort, zwłaszcza jeśli umiejscowione są one w widocznych miejscach na ciele, a także ból spowodowany podrażnianiem ich przez noszoną odzieżą. Warto pamiętać, że brodawki mogą rozprzestrzenić się na inne partie ciała oraz można zarazić nimi inne osoby.

Określone zmiany skórne usuwamy również chirurgicznie a następnie pobraną tkanką poddajemy laboratoryjnemu badaniu histopatologicznemu. W tym celu prosimy o kontakt z recepcją w celu uzyskania większej ilości szczegółów.

Jakie zabiegi?

laser frakcyjny CO2

laserowe usuwanie zmian

Czytaj więcej
kriochirurgia

wymrażanie zmian skórnych ciekłym azotem

Czytaj więcej