Nici PDO

Mechaniczny lifting skóry i jej rewitalizacja

Nici PDO to jedna z najskuteczniejszych metod lifting twarzy i ciała oraz ich rewitalizacji.

Rewitalizacja nićmi zapewnia jedyną w swoim rodzaju regenerację skóry od wewnątrz. Umożliwia to uzyskanie korzystniejszych rezultatów, niż ma to miejsce w przypadku wielu innych zabiegów estetycznych. Podskórna implementacja nici pobudza fibroblasty zapewniające zwiększoną produkcję kolagenu, prowadząc tym samym do ujędrnienia i zwiększenia elastyczności skóry oraz bezpośredniego zwiększenia objętości tkanek w miejscu wszycia.

Jak wygląda zabieg?

Technika liftingu nićmi PDO oddziałuje na tkankę poprzez „haczyki” umieszczone na każdej z nich. Zabieg polega na odpowiednim ich zakotwiczeniu, a następnie na uniesieniu oraz stabilizacji tkanek w nowym położeniu poprzez ich zaciągnięcie. W rezultacie tworzy się solidne „rusztowanie” na którym opierają się tkanki a efekt liftingu skóry widoczny jest od razu po zejściu z fotela zabiegowego, umacniając się jeszcze przez następne 2-3 tygodnie od zabiegu.

Ta niechirurgiczna metoda zabiegowa cechuje się małą inwazyjnością oraz minimalnymi odczuciami bólowymi, w związku z tym stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe. Okres rekonwalescencji uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji organizmu. Po zabiegu wystąpić może zaczerwienienie, delikatny obrzęk czy zasinienie, jednak przeważnie nie przeszkadza to w natychmiastowym powrocie do codziennej aktywności z wyłączeniem przesadnego wysiłku fizycznego.

Zaletą tej metody jest jej bezpieczeństwo, gdyż nici wykonane są z materiału (polidioxanonu) całkowicie bioabsorbowalnego i biokompatybilnego, identycznie jak nici stosowane m.in. w kardiochirurgii, ginekologii lub okulistyce. Są one całkowicie biodegradowalne i z upływem czasu są metabolizowane i usuwane z organizmu.

Wskazania

  • wiotka skóra
  • zatracony owal i kontur twarzy
  • zmarszczki
  • bruzdy nosowo-wargowe
  • opadnięte łuki brwiowe, powieki, kąciki oczu i ust

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem.