Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie to problem, który niejednokrotnie stanowi przyczynę frustracji i kompleksów.

Dotychczasowe sposoby depilacji przynosiły niezadowalający rezultat?

Doświadczenie zdobyte w trakcie tysięcy wykonanych zabiegów oraz zaawansowany laser hybrydowy, zapewniają praktycznie nieograniczone możliwości w walce z niechcianym owłosieniem i umożliwiają jego permanentne usunięcie.

Używane do zabiegu wiodącego światowego producenta jest obecnie uznawane jest za najbardziej zaawansowany system epilacji laserowej na świecie, a zabiegi wykonywane za jego pomocą cechuje niespotykana dotychczas skuteczność szybkość oraz całkowity komfort, gdyż są praktycznie bezbolesne.

Fenomen tej technologii tkwi w połączeniu 3 unikalnych urządzeń w jednej obudowie:

  • Lasera aleksandrytowego o długości fali 755nm, który cechuje się o wiele wyższym powinowactwie do melaniny, czyli w praktyce „widzi” włos o wiele lepiej niż m.in. lasery diodowe. Jego działanie polega na termicznym uszkodzeniu włosa wraz z cebulką i jest to perfekcyjne rozwiązanie w szczególności przy włosach cienkich i jasnych u osób o środkowoeuropejskim fototypie skóry.
  • Lasera neodymowo-yagowego o długości fali 1064nm, którego rola polega na wywołaniu kontrolowanego uszkodzenia naczyń odpowiadających za odżywianie włosa.
  • Układu chłodzącego składającego się z niesamowicie wydajnej chłodziarki zabiegowej marki Zimmer, generującej silny strumień powietrza o temperaturze aż do -40 stopni C w trakcie każdego impulsu, sprawiając ż zabiegi Thunderem MT są maksymalnie komfortowe i praktycznie bezbolesne.
https://youtube.com/watch?v=kFR5Z5Jn7gs

Kluczem całej technologii jest możliwość emitowania wiązki dwóch powyższych laserów w trakcie jednego impulsu, sprawiając że uzyskujemy nieporównywalną do dotychczas dostępnych rozwiązań technologicznych skuteczność zabiegu. Innowację stanowi również światłowodowa głowica o powierzchni aż 30cm2 (maksymalny obszar pokrycia w trakcie pojedynczego impulsu), zapewniająca nieprawdopodobnie szybki przebieg zabiegu (dla przykładu, obszar pach trwa nawet kilkadziesiąt sekund) oraz niesamowicie precyzyjne pokrycie skóry.

https://www.youtube.com/watch?v=e2H-VnTOgKM

O nadmiernym owłosieniu słów kilka…

Intensywność owłosienia jest darem natury. Osoby z pięknymi, grubymi włosami mają bardzo często większe predyspozycje do nadmiernego owłosienia, jednak przestaje to być regułą. W dzisiejszych czasach, wpływ na to może mieć spożywanie produktów, które zawierają dodatki chemiczne i hormony. Owłosienie na skórze głowy jest z reguły pożądane, jednak z tym znajdującym się na nogach, rękach czy pod pachami kobiety toczą nieustającą walkę.

Skąd biorą się włosy na ciele?

Włosy znajdują się niemal na całym ciele ludzkim, nie ma ich jedynie na czerwieni wargowej, śluzowych częściach okolic intymnych, podeszwach stóp i wnętrzu dłoni. Pozostała część ciała jest pokryta włosami, które są urozmaicone w zależności od płci oraz od tego gdzie się znajdują. Cechy włosów takie jak grubość, kolor czy struktura są uwarunkowane genetycznie. Najwięcej włosów rośnie w okresie dojrzewania (wtedy dopiero pojawiają się w okolicach miejsc intymnych) przez hormony, głównie płciowe. Włos składa się z łodygi wystającej nad powierzchnią skóry oraz korzenia. Usytuowany jest w mieszku włosowym, który składa się z zewnętrznej części łącznotkankowej oraz wewnętrznej części nabłonkowej. Mieszki otoczoną są siecią naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Korzeń włosa zbudowany jest z rdzenia (centralna część włosa), warstwy korowej oraz osłonki. Kora stanowi dużą część i decyduje o właściwościach mechanicznych. Osłonka zbudowana z płaskich, zachodzących na siebie komórek razem z rdzeniem sprawiają, że włos jest wytrzymały. Wnętrze włosa wypełnione jest keratyną, która jest bogatym w siarkę białkiem. We włosach znajdują się również komórki macierzyste, które są odpowiedzialne za jego regenerację. Melanocyty występują zaś w górnym brzegu brodawki włosa i produkują melaninę (barwnik) odpowiedzialną za barwę włosów.

Choroby związane z hipertrofią owłosienia

Nadmierne owłosienie zalicza się do problemu zdrowotnego i estetycznego. Przyczynia się do niskiej samooceny oraz do obniżenia jakości życia. Na ciele, problem ten może występować w formie hipertrihozy oraz hirsutyzmu. Hipertrihoza to zaburzenie związane z przemianą włosów meszkowych we włosy normalne (dojrzałe). Zaczyna się w dzieciństwie lub w okresie pokwitania. Występuje w miejscach, które nie są zależne od nadmiernej produkcji androgenów (męskich hormonów płciowych). Nadmierny porost włosów może wystąpić w każdej okolicy na ciele, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Hirsutyzm to kolejny defekt kosmetyczny objawiający się występowaniem u kobiet włosów dojrzałych (grubych, szorstkich, ciemnych) w miejscach, które są charakterystyczne dla mężczyzn. Zaburzenie to występuje w miejscach zależnych od androgenów, które wydłużają fazę wzrostu włosów na ciele. Hormony te przyłączają się w obrębie tkanek docelowych do receptorów androgenowych zlokalizowanych w brodawkach skórnych, mieszkach włosowych i zewnętrznej pochewce włosa. Meszki włosowe są pobudzone do wzrostu za przyczyną czynników wzrostowych, które są uwalniane przez brodawki skórne. Niechciane włoski mogą pojawić się na brodzie, górnej wardze, policzkach, piersiach, udach, górnym odcinku trójkąta łonowego, plecach i brzuchu. Jest to bardzo duży defekt estetyczny i negatywnie wpływa na samopoczucie. Hirsutyzm może być wywołany przez wiele jednostek chorobowych jednak najczęściej jest to zespół policystycznych jajników. Przyczyną jest również przyjmowanie leków hormonalnych takich jak pochodne progesteronu, steroidy anaboliczne lub androgeny.