Toksyna botulinowa „botoks”

Zabiegi toksyną botulinową typu A

W terapii przeciwstarzeniowej botoks blokuje receptory w mięśniach, wstrzymując bodźcie na linii nerwy-mięśnie twarzy. W ten sposób substancja wstrzymuje funkcjonowanie wybranych mięśni twarzy odpowiedzialnych za marszczenie się skóry i prowadzi do ich rozluźnienia. W konsekwencji zabieg wykonany w sposób prawidłowy pozwala zachować naturalną mimikę twarzy, a mimo to zniwelowanie miejscowego marszczenia się skóry pozwala uzyskać efekt zmniejszenia się zmarszczek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na podaniu preparatu za pomocą małej igły, więc jest praktycznie bezbolesny. Podawany jest w trzy osobne okolice, tj. „lwią zmarszczkę” znajdującą się w linii pomiędzy brwiami, zmarszczki poprzeczne czoła oraz zmarszczki wokół oczu znane przez swój charakterystyczny kształt jako „kurze łapki”.

Poza zastosowaniem anti-aging, preparat świetnie sprawdza się w leczeniu nadpotliwości, bruksizmu, migren czy w zabiegach niechirurgicznej korekty kształtu nosa.

Toksyna botulinowa typu A, jest substancją wykorzystywaną medycznie od drugiej połowy XX wieku (m.in. w okulistyce czy neurologii). Szerokie zastosowanie praktyczne oraz kilkadziesiąt lat powszechnego stosowania jej w medycynie powoduje, że substancja może pochwalić się bardzo dużą ilością badań klinicznych potwierdzających bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegów z jej wykorzystaniem.

Wskazania

  • zmarszczki mimiczne
  • nadpotliwość
  • bruksizm
  • migrena
  • korekta kształtu nosa

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem.