Chirurgia plastyczna

Globalny postęp medycyny wprowadza coraz to mniej inwazyjne procedury, jednak nie każde wskazanie kwalifikowane jest wyłącznie do leczenia niechirurgicznego.

W związku z tym, współczesna medycyna umożliwia również wdrażanie bardzo skutecznych rozwiązań chirurgicznych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Poradnia Chirurgiczna w naszej Klinice to jednostka składająca się z nowocześnie wyposażonego gabinetu zabiegowego oraz doświadczonego zespołu lekarsko-pielęgniarskiego zajmującego się leczeniem z zakresu chirurgii ogólnej, rekonstrukcyjnej, estetycznej i plastycznej.

Głównym specjalistą Poradni jest Dr Mikołaj Pernak. Ukończył on Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, po czym zdobył specjalizację z chirurgii ogólnej I oraz II stopnia, a następnie specjalizację z chirurgii plastycznej. Jest cenionym chirurgiem plastykiem, którego kompetencje potwierdza przeszło 30-letnie doświadczenie lekarskie oraz liczne międzynarodowe certyfikaty. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej zrzeszającego najbardziej doświadczonych chirurgów plastyków w Polsce.
Pacjenci opisują Dr Mikołaja jednym zdaniem jako: „SPECJALISTĘ w każdym calu”. Cechuje go nie tylko profesjonalne podejście ale również wyjątkowa siła spokoju i umiejętność zrozumienia problemu Pacjenta. W życiu prywatnym jest szczęśliwym mieszkańcem Trójmiasta oraz zapalonym motocyklistą, nurkiem, żeglarzem oraz pilotem awionetki.

Czym się zajmujemy?


 • korekta opadających powiek (blefaroplastyka)
 • korekta odstających uszu
 • liposukcja i przeszczep tłuszczu (lipotransfer)
 • usuwanie zmian skórnych wraz z laboratoryjnym badaniem histopatologicznym (brodawki, włókniaki, tłuszczaki, kaszaki i inne)
 • plastyka warg sromowych (labioplastyka)
 • podcięcie wędzidełka u Pacjentów dorosłych oraz dzieci
 • plastyka płatków usznych (wielkość i kształt) oraz ich rekonstrukcja
 • obliteracja (skleroterapia) żylaków i pajączków

Jeśli na liście nie znajduje się świadczenie, którego szukasz – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Ze względu na bardzo szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej nie jesteśmy w stanie wyszczególnić wszystkich wykonywanych zabiegów w Poradni.

Chirurgia powiek i uszu w naszej Klinice


Dlaczego my?


 • Zabiegi wykonywane są przez doświadczonego lekarza specjalistę chirurgii plastycznej, co zweryfikować można pod adresem Towarzystwa zrzeszającego chirurgów wyłącznie z tytułem specjalisty chirurgii plastycznej www.ptchprie.pl/name/p/znajdz_lekarza.html oraz w Centralnym Rejestrze Lekarzy
 • Przede wszystkim – dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Nasza Klinika jest placówką medyczną i spełnia aktualne wymogi techniczno-sanitarne względem świadczonych procedur chirurgicznych
 • Bezpieczeństwo to również stała, nieprzerwana opieka pooperacyjna. Zapewniamy stały dostęp do wyspecjalizowanego personelu medycznego – w przypadku kontynuacji leczenia lub konieczności pomocy w naszej Klinice każdego dnia praktykę prowadzi Lekarz lub Pielęgniarką
 • Nasz gabinet chirurgiczny wyposażony jest w najnowocześniejszą aparaturę medyczną, zapewniającą skuteczniejszy przebieg leczenia, wyższe bezpieczeństwo oraz krótszy okres rekonwalescencji

Wyróżnia nas również laserochirurgia, z powodzeniem stosowana w przypadku wielu procedur zabiegowych jak m.in. lifting powiek, plastyka warg sromowych czy podcinanie wędzidełka.

Czym się charakteryzuje laserochirurgia?

Biorąc pod uwagę istotność tego, aby każda operacja w naszej Klinice została wykonana z zachowaniem najwyższych standardów, mamy możliwość przy odpowiedniej kwalifikacji przeprowadzenia zabiegu nie tylko skalpelem ale również nowoczesnym laserem medycznym o dużej mocy, zapewniającym tym samym:

 • korzystniejszy rezultat wizualny dzięki mniejszemu przerostowi blizny,
 • natychmiastowe obkurczenie skóry przez miejscowe podgrzanie tkanki wiązką lasera (np. w przypadku plastyki powiek),
 • Zauważalnie krótszy okres rekonwalescencji,
 • szybszy i sprawniejszy przebieg zabiegu dzięki zmniejszeniu krwawienia, gdyż wiązka lasera nie tylko przecina tkankę ale i natychmiastowo ją koaguluje,
 • a to wszystko wpływa na wyższy komfort Pacjenta w trakcie jak i po zabiegu.

Pisząc o komforcie pozabiegowym nie sposób nie wspomnieć o opiece pooperacyjnej, która jest dla nas jednym z etapów leczenia, do którego przywiązujemy szczególną wagę. W związku z tym, przy wybranych zabiegach zapewniamy Pacjentom możliwość skorzystania z zabiegów fototerapii.

Światłolecznictwo to nierzadko integralny element terapeutyczny, umożliwiający uzyskanie efektu synergii, polegający na połączeniu terapii światłem LED z innymi metodami zabiegowymi w celu zmaksymalizowania potencjalnego rezultatu. Takie działanie pozwala na uzyskanie zarówno lepszych rezultatów jak i zauważalnie skrócić czas potrzebny do uzyskania optymalnego efektu. W naszej praktyce wykorzystujemy system LED TriWings, francuskiego producenta mającego ponad 25 lat doświadczenia w stosowaniu światła w medycynie, co sprawia że jesteśmy w stanie zapewnić naszym Pacjentom certyfikowane urządzenie, mające szereg badań klinicznych potwierdzających skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania.
Przeczytaj więcej o fototerapii w artykule eksperckim autorstwa naszego specjalisty Kamili Koska-Mach: