Peelingi medyczne

Terapie złuszczające skórę

Dobieranie zabiegów indywidualnie do potrzeb skóry to jedna z domen naszej działalności kosmetologicznej. Szeroki zakres dostępnych peelingów o zróżnicowanym poziomie intensywności i inwazyjności sprawia, że możemy skutecznie przeciwdziałać zrogowaciałemu naskórkowi, stanom zapalnym, trądzikowi pospolitemu i dojrzałemu, odwodnieniu skóry i innymi wskazaniom – skutecznie i przy różnym stopniu nasilania się tych problemów.

Wybrane rodzaje używanych przez nas peelingów:

PRX-T33

Właściwości przywracania skórze dawnej jędrności i elastyczności peelingiem medycznym PRX-T33 najlepiej potwierdza fakt, że został on już wykonany ponad 100 tys. razy na całym świecie. Zabieg ten cieszy się wśród Pacjentów uznaniem w walce z bliznami, rozstępami, melasmą oraz efektami starzenia się skóry takimi jak zwiotczenie twarzy oraz ciała.

Brak inwazyjności powoduje, że jest to świetne uzupełnienie wzmacniające rezultaty laseroterapii jak i innych zabiegów medycyny estetycznej. Ten bezbolesny zabieg biorewitalizacji można wykonywać przez cały rok. Nie wymaga on użycia igieł a wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa zapewnia najwyższej jakości skład oraz certyfikacja CE dla wyrobów medycznych. Brak okresu rekonwalescencji sprawia że idealnie nadaje się dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie z życia towarzyskiego czy zawodowego.

PCA

Peeling PCA charakteryzuje się mocnymi składnikami aktywnymi, które powodują lekkie złuszczanie przypominające prószenie skóry. Za odpowiednią efektywność odpowiada specjalnie opracowana receptura, oparta na połączeniu kwasów o wysokim stężeniu, tzn. kwas salicylowy , trójchloroctowy czy też mlekowy. Produkty PCA przywracają skórze naturalny mikrobom i barierę hydrolipidową, umożliwiają nam działanie terapeutyczne w przypadku skóry charakteryzującej się znacznymi stanami zapalnymi spowodowanymi np. trądzikiem, w bardzo dobry sposób uzupełniają się także z leczeniem dermatologicznym.

W trakcie procedury nałożone zostają od jednej do aż czterech warstw preparatu – w zależności od oceny kondycji skóry przez kosmetologa wykonującego peeling. Po zabiegu, kwas neutralizuje się samoczynnie po upływie 6-8 godzin, a samo złuszczanie następuje po 2-3 dniach od wizyty.

BioRePeelCl3

Medyczny peeling z opatentowanym działaniem rewitalizującym, odświeżającym i biostymulującym. W skład BioRepeel wchodzą składniki takie jak TCA 35%, kwas laktobionowy ,salicylowy ,a także witaminy z grupy B oraz witamina C. Dodatkowe wzbogacenie składu o składnik GABA, sprawia że peeling ten ma korzystną właściwość napinania skóry. Dużą zaletą zabiegu jest to, że ze względu na wyjątkowo niską inwazyjność możemy wykonywać go cały rok oraz to, że nie występuje po nim jakikolwiek okres rekonwalescencji.

W trakcie procedury na prędzej oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię skóry nakładamy preparat jednowarstwowo. Zabieg jest bezbolcesny, a w jego trakcie może być odczuwalne co najwyżej delikatne pieczenie. Stężenie skladnikow aktywnych pozwala stosować ten peeling na skórę twarzy, szyi, dekoltu, ja także łokci, kolana, czy pośladków. Przeważnie serie zabiegowe obejmują 3-4 zabiegi w odstępie 7-21 dni, jednak ostatecznie decyduje o tym kosmetolog w trakcie konsultacji przed zabiegiem.

Deep Phyto Peeling

Deep Phyto Peeling jest to głęboki peeling złuszczający, który świetnie radzi sobie z przebarwieniami, zmianami trądzikowymi, płytkimi zmarszczkami jak i również rozstępami. Jest jednym z nielicznych zabiegów ,który można stosować na aktywny trądzik. Kluczem do sukcesu terapii opartych na bazie tego peelingu są lecznicze właściwości ziół połączone wraz z kwasem glikolowym, salicylowym, dające fantastyczne efekty w przebudowie i odnowie skóry . 

Protokół zabiegowy tego głębokiego peelingu przewiduje wykonanie zabiegu przez 3 dni z rzędu w przypadku obszaru twarzy oraz 5 dni z rzędu przy pozostałych obszarach ciała. W trakcie każdego z tych dni dochodzi do rozpuszczenia kolejnych wiązań międzykomórkowych i uszkodzenia warstw skóry , co skutkuje mocnym płatowym złuszczaniem się. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa od kilku dni do tygodnia, jednak finalny rezultat uzyskujemy dopiero po około miesiącu od ostatniego zabiegu. Wynika to z długości naturalnego procesu przebudowy i regeneracji. Finalnie, skóra staje się bardziej wygładzona, wyrównuje się jej koloryt, a także dochodzi do zmniejszenia stanów zapalnych.

Wskazania

 • zmarszczki
 • utrata kolorytu i napięcia powierzchniowego skóry
 • wysuszona i pogrubiona skóra
 • blizny
 • rozstępy
 • skóra trądzikowa
 • rozszerzone pory
 • poprawa struktury skóry
 • przebarwienia
 • melasma
 • znakomite uzupełnienie laseroterapii oraz innych zabiegów odmładzających

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem.